« Ξύσε την πλάτη μου να ξύσω την δική σου»

Στα πλαίσια του προγράμματος των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, η Ε’ τάξη του σχολείου μας με τους δασκάλους τον κ. Βελαλή Βασίλειο και κ. Κουφοπαντελή Λάμπρο και συνεργάτες τους δασκάλους των ειδικοτήτων της Ε’ τάξης, επεξεργάστηκαν τη θεματική ενότητα «Ζω Καλύτερα – Ευ ζην » κατά το δίμηνο Οκτωβρίου – Νοεμβρίου 2021. Η υποθεματική ενότητα αφορούσε την ψυχική υγεία των παιδιών και ο τίτλος του προγράμματος ήταν « Ξύσε την πλάτη μου να ξύσω την δική σου». Στο τέλος των εργαστηρίων τα παιδιά κατάφεραν :

1. Να γνωρίσουν καλύτερα τον εαυτό τους
  2. Να καλλιεργούν τη δημιουργική τους σκέψη