Την εβδομάδα από 2 Οκτωβρίου 2017 έως 6 Οκτωβρίου  2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Α1: Σκυριώτη Μαρία, Α2: Ξηρού Σοφία , Β: Στεφανιάς Αντώνης, Γ1: Μπαχά Άννα - Μαρία, Γ2: Φαράκλας Στέφανος, Δ: Κωνσταντάκη Παναγιώτα, Ε: Αρμενάκης Σταμάτης, Στ1: Ψωμάκης Αντώνης, Στ2: Ανδρεάδης Γεώργιος.

100 χρόνια 1ο ΔΣ Βροντάδου

Τρεις γενιές 1ο ΔΣ Βροντάδου, Ανακοίνωση

Αγαπητοί γονείς, στα πλαίσια εορτασμού των 100 χρόνων από τη λειτουργία του διδακτηρίου του 1ου Δ. Σχ. Βροντάδου, θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να λάβετε μέρος στη δράση : « Τρεις γενιές 1ο ΔΣ Βροντάδου». Συγκεκριμένα η δράση αφορά παιδιά του σχολείου μας, που τουλάχιστον ένας γονέας τους έχει φοιτήσει στο σχολείο μας και επίσης συνάμα ένας τουλάχιστον παππούς ή γιαγιά. Προσκαλούμε όσους πληρούν αυτές τις προϋποθέσεις να συνεργαστούν με τους δασκάλους των τάξεων, δηλώνοντας συμμετοχή . Η δράση αυτή θα περιλαμβάνει : συνεντεύξεις, καταγραφές, φωτογραφικό υλικό, σχολικό υλικό ( έλεγχοι προόδου, τετράδια, απολυτήρια, τίτλοι προόδου κλπ), επίσκεψη ταυτόχρονη και των τριών γενεών  στο σχολείο την ημέρα που θα οριστεί (φωτογράφιση ).

Ο  Σύλλογος Διδασκόντων

velali.jpg