Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17

Την εβδομάδα από 29 Μαϊου 2017 έως 2 Ιουνίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Ξηρός Χ.Α, Φαράκλα Ι. Β1, Λυμπέρης Φ. Β2, Παπασταματίου Ε. Γ, Μαiστράλης Φ. Δ, Καρυστιανός Ε.Ε1, Χαβιάρα Ειρ. Ε2, Τετώνη Ι. Στ΄.

Τρεις γενιές 1ο ΔΣ Βροντάδου, Ανακοίνωση

Αγαπητοί γονείς, στα πλαίσια εορτασμού των 100 χρόνων από τη λειτουργία του διδακτηρίου του 1ου Δ. Σχ. Βροντάδου, θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να λάβετε μέρος στη δράση : « Τρεις γενιές 1ο ΔΣ Βροντάδου». Συγκεκριμένα η δράση αφορά παιδιά του σχολείου μας, που τουλάχιστον ένας γονέας τους έχει φοιτήσει στο σχολείο μας και επίσης συνάμα ένας τουλάχιστον παππούς ή γιαγιά. Προσκαλούμε όσους πληρούν αυτές τις προϋποθέσεις να συνεργαστούν με τους δασκάλους των τάξεων, δηλώνοντας συμμετοχή . Η δράση αυτή θα περιλαμβάνει : συνεντεύξεις, καταγραφές, φωτογραφικό υλικό, σχολικό υλικό ( έλεγχοι προόδου, τετράδια, απολυτήρια, τίτλοι προόδου κλπ), επίσκεψη ταυτόχρονη και των τριών γενεών  στο σχολείο την ημέρα που θα οριστεί (φωτογράφιση ).

Ο  Σύλλογος Διδασκόντων

xouli_1.jpg