Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για τη χορηγία έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων καθώς και για την παράθεση αποχαιρετηστήριου δείπνου  σε εκπαιδευτικούς και παιδιά συνεχίζοντας την παράδοση για δεκαετίες . Επίσης ευχαριστεί  ιδιαίτερα και τις εκδόσεις ΕΝΤΥΠΟ για τη χορηγία έκδοσης της Πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

Τρεις γενιές 1ο ΔΣ Βροντάδου, Ανακοίνωση

Αγαπητοί γονείς, στα πλαίσια εορτασμού των 100 χρόνων από τη λειτουργία του διδακτηρίου του 1ου Δ. Σχ. Βροντάδου, θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να λάβετε μέρος στη δράση : « Τρεις γενιές 1ο ΔΣ Βροντάδου». Συγκεκριμένα η δράση αφορά παιδιά του σχολείου μας, που τουλάχιστον ένας γονέας τους έχει φοιτήσει στο σχολείο μας και επίσης συνάμα ένας τουλάχιστον παππούς ή γιαγιά. Προσκαλούμε όσους πληρούν αυτές τις προϋποθέσεις να συνεργαστούν με τους δασκάλους των τάξεων, δηλώνοντας συμμετοχή . Η δράση αυτή θα περιλαμβάνει : συνεντεύξεις, καταγραφές, φωτογραφικό υλικό, σχολικό υλικό ( έλεγχοι προόδου, τετράδια, απολυτήρια, τίτλοι προόδου κλπ), επίσκεψη ταυτόχρονη και των τριών γενεών  στο σχολείο την ημέρα που θα οριστεί (φωτογράφιση ).

Ο  Σύλλογος Διδασκόντων

b1foyts.jpg