Την εβδομάδα από 2 Οκτωβρίου 2017 έως 6 Οκτωβρίου  2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Α1: Σκυριώτη Μαρία, Α2: Ξηρού Σοφία , Β: Στεφανιάς Αντώνης, Γ1: Μπαχά Άννα - Μαρία, Γ2: Φαράκλας Στέφανος, Δ: Κωνσταντάκη Παναγιώτα, Ε: Αρμενάκης Σταμάτης, Στ1: Ψωμάκης Αντώνης, Στ2: Ανδρεάδης Γεώργιος.

Έντυπα ημερολόγια

Σχολικό Ημερολόγιο 2016

Φέτος σεβόμενοι  την παράδοση δεκαετιών, αλλά και εορτάζοντας τα 100 χρόνια από τη λειτουργία του διδακτηρίου του 1ου Δημοτικού Σχολείου Βροντάδου,  επιλέξαμε να εκδώσουμε το ημερολόγιο του σχολείου μας, εμπλουτίζοντας το περιεχόμενό του. Έτσι πλέον των συνηθισμένων φωτογραφιών των παιδιών με τους εκπαιδευτικούς κάθε τάξης, ως τεκμήριο παρουσίας αλλά και καταγραφής , προσθέσαμε  δράσεις οι οποίες αναπτύχθηκαν την προηγούμενη και φετινή σχολική χρονιά, σε συνεργασία με σχολεία της Γαλλίας, της Εσθονίας, της Τσεχίας, της Τουρκίας και της Πολωνίας, στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+, που υλοποιούμε με τίτλο: « Big Issues In Small Hands». Η ιστορία του σχολείου μας συμπληρώνει καινούργιες σελίδες με νέες γενιές παιδιών και εκπαιδευτικών ταξιδεύοντας ως «κιβωτός» και «παρακαταθήκη» στο δίαυλο του χρόνου.  Καλοτάξιδο!

Το ημερολόγιο του 2014

Κυκλοφόρησε το ημερολόγιο του 2014 του σχολείου μας, συνεχίζοντας την παράδοση δεκαετιών, με συνοπτικότερη μορφή, προσαρμοσμένο στις απαιτήσεις των καιρών.

marita_f.jpg