Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17

Την εβδομάδα από 29 Μαϊου 2017 έως 2 Ιουνίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Ξηρός Χ.Α, Φαράκλα Ι. Β1, Λυμπέρης Φ. Β2, Παπασταματίου Ε. Γ, Μαiστράλης Φ. Δ, Καρυστιανός Ε.Ε1, Χαβιάρα Ειρ. Ε2, Τετώνη Ι. Στ΄.

Χρήσιμες Συνδέσεις

Βιβλία διασκευασμένα και προσαρμοσμένα για αμβλύωπες μαθητές

Online μετατροπή αρχείων PDF σε WORD free

Online μετατροπέας αρχείων.

Δοκιμάστε τον Online-Converter. Επιλέξτε το αρχείο σας, δώστε τις πρόσθετες ρυθμίσεις και στη συνέχεια, κάντε κλικ στο Convert file. Με τον Online-Converter μπορείτε να μετατρέψετε αρχεία ήχου, έγγραφα, e-books, εικόνες και βίντεο.

Εικονική περιήγηση σε μουσεία με το Google Art Project.

Περιηγηθείτε στα μεγαλύτερα μουσεία του κόσμου μέσα απο τον υπολογιστή σας  δείτε το Google Art Project, με διάσημα έργα τέχνης . Μπορείτε να πλοηγηθείτε στο εσωτερικό των μουσείων όπως του Alte Nationalgalerie στο Βερολίνο, Freer Gallery of Art, Smithsonian, στην Ουάσινγκτον, The Frick Collection στην Νέα Υόρκη, ....

Παιχνίδια της Αυλής

Παιχνίδια που παίζονται στις σχολικές αυλές, στα πάρκα σε κάθε ανοικτό χώρο.  Προέρχονται από    διάφορους τόπους και γι αυτό πολλά από αυτά παρουσιάζονται με τις παραλλαγές τους, παιχνίδια που δεν τα έσβησε ο χρόνος.

• Βιβλιοθήκη Εκπαιδευτικών Δραστηριοτήτων  (Περιλαμβάνει εκπαιδευτικό υλικό για την αξιοποίηση των ψηφιακών τεχνολογιών στην εκπαιδευτική διαδικασία. Μπορεί να αποτελέσει ιδιαίτερα χρήσιμο εργαλείο για τους επιμορφωτές και τους εκπαιδευτικούς που συμμετέχουν στα προγράμματα επιμόρφωσης β' επιπέδου, στην ανεύρεση υλικού (εκπαιδευτικές δραστηριότητες) για την υλοποίηση της πρακτικής άσκησης/ εφαρμογής στην τάξη. )

velali.jpg