Σχολικοί Αγώνες Στίβου στις Οινούσσες 2022

Με επιτυχία στέφθηκε η συμμετοχή του σχολείου μας στους σχολικούς αγώνες στίβου που έλαβαν χώρα την Τρίτη 7/6/2022 στις Οινούσσες. Στην αποστολή συμμετείχαν 13 παιδιά :
  • Αντωνίου Μαριάνθη τάξη Στ΄(3η θέση στη σκυταλοδρομία 4χ50 μ κοριτσιών, 7η στα 50μ)
  • Σένκα Ευαγγελία τάξη Στ΄ (2η θέση στο ύψος και 3η θέση στη σκυταλοδρομία 4χ50 μ κοριτσιών)
  • Σκέλλα Αμαλία τάξη Ε΄ ((3η θέση στη σκυταλοδρομία 4χ50 μ κοριτσιών)
  • Ξηρού Σοφία τάξη Ε΄(3η θέση στη σκυταλοδρομία 4χ50 μ κοριτσιών, 9η στο μήκος)
  • Μποστάν Μαρκέλλα τάξη Ε (8η θέση στο vortex)
  • Σκυριώτη Μαρία τάξη Ε ( 7η θέση στα 1000μ)
  • Σεζένιας Κων/νος τάξη Στ ( 5η θέση στα 50μ., 4η θέση 4χ50 μ αγοριών)
  • Ξηρός Χριστόφορος τάξη Στ ( 4η θέση 4χ50 μ αγοριών)
  • Ζιγλής Δημήτριος τάξη Ε (1η Θέση στο ύψος, 4η θέση 4χ50 μ αγοριών)
  • Κατσάλας Αντώνιος τάξη Ε ( 4η θέση 4χ50 μ αγοριών)
  • Χατούπης Χρήστος τάξη Στ (10η θέση στο vortex)
  • Ψύλλος Μιχαήλ τάξη Στ ( 8η θέση στο μήκος)
  • Τριανταφυλλάκης Ευστράτιος τάξη Στ (14η θέση στα 1000μ.)
Τα παιδιά συνόδευσαν στις Οινούσσες οι εκπαιδευτικοί Γκιουμές Γεώργιος και Γαιτάνου Αικατερίνη. Ευχαριστούμε τους συνοδούς για την προσφορά τους και  συγχαίρουμε τα παιδιά για τη συμμετοχή και τις διακρίσεις τους στους αγώνες. Ιδιαίτερα συγχαρητήρια στη γυμνάστρια του σχολείου μα Γαιτάνου Αικατερίνη για  την οργάνωση ,προπόνηση, τη συμμετοχή και τις διακρίσεις των παιδιών.

xouli_1.jpg