Πασχαλιάτικα κουλουράκια από την Α΄τάξη

Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για τη χορηγία έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων καθώς και για την παράθεση αποχαιρετηστήριου δείπνου  σε εκπαιδευτικούς και παιδιά συνεχίζοντας την παράδοση για δεκαετίες . Επίσης ευχαριστεί  ιδιαίτερα και τις εκδόσεις ΕΝΤΥΠΟ για τη χορηγία έκδοσης της Πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

Πασχαλιάτικα κουλουράκια από την Α΄τάξη

Την Πέμπτη 29 Μαρτίου 2018 στο χώρο του Ολοήμερου τα παιδιά των Α1 και Α2 τάξεων με πρωτοβουλία των δασκάλων τους Κοκρή Αν. και Πιταούλη Ειρ. παρασκεύασαν πασχαλινά κουλουράκια. Συνδύασαν την παράδοση και την υγιεινή διατροφή ( με την έννοια του φρέσκου και χειροποίητου) κατά την ώρα της Ευέλικτης Ζώνης. Συνεργάστηκαν και μοιράστηκαν τη χαρά και την ικανοποίηση της δημιουργίας. Ενεργοποίησαν όλες τις αισθήσεις τους και το σχολείο μας "μύρισε Πάσχα".

marita_f.jpg