Για ένα πιο φωτεινό σχολείο

!cid_22548471-ca78-42e0-b8e9-cc78c8e5688a
IMG_20191212_112751
IMG_20191212_112855
IMG_20191212_113052
start stop bwd fwd
Το σχολείο μας έγινε πιο φωτεινό με τη βοήθεια του κ. Στείρου Ιωάννη μέλους του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων. Ανέλαβε προσωπικά την προμήθεια με δικά του έξοδα και την τοποθέτηση του φωτεινού χριστουγεννιάτικου διάκοσμου στο αίθριο του σχολείου μας καθώς και την επίπονη και χρονοβόρα εργασία της τοποθέτησης και σύνδεσης των νέων φωτιστικών σωμάτων στην αίθουσα της ανακαινισμένης πλέον Σχολικής μας Βιβλιοθήκης με την επωνυμία " Η κυψέλη της Ευτυχίας". Παράλληλα με πρωτοβουλία του τοποθετήθηκε χαλίκι σε σημείο της αυλής όπου λίμναζαν τα νερά της βροχής και δημιουργούσαν προβλήματα στην πρόσβαση των παιδιών.  Το ευχαριστώ είναι λίγο εκ μέρους της εκπαιδευτικής μας κοινότητας. Οι πρωτοβουλίες αλλά και η αδιάκοπη προσφορά του, ενισχύουν την προσφορά του λειτουργήματός των εκπαιδευτικών, αφού νιώθουμε το ουσιαστικό του ενδιαφέρον ως γονέα για τη βελτίωση της ποιότητας της εκπαιδευτικής διαδικασίας στο σχολείο μας.

sebel.jpg