Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για : τη δαπάνη έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων, την κάλυψη των εισόδων στα μουσεία κατά την επίσκεψη στη Βουλή, την προσφορά αναμνηστικού t-shrit  στους απόφοιτους, το κέρασμα κατά τη γιορτή λήξης και στο βραδινό γλέντι , τη διαμόρφωση της αίθουσας του Ολοήμερου και του Γυμναστηρίου του σχολείου. Επίσης ιδιαίτερες ευχαριστίες στο  ΕΝΤΥΠΟ για τη δωρέα έκδοση της πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

Εικαστικό Θέατρο Κούκλας

Με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων του σχολείου πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 17 Απριλίου 2013, στο χώρο της Βιβλιοθήκης που μεταμορφώθηκε κατάλληλα, στις  7 το απόγευμα  παράσταση  εικαστικού παραμυθιού με ηθοποιό και κούκλες «Η Γαϊδουρώ» από το Εικαστικό Θέατρο Κούκλας ΠΡΑΣΣΕΙΝ ΑΛΟΓΑ. Τα παιδιά απόλαυσαν το μαγικό κόσμο του παραμυθιού με ένα δημιουργικό, ευφάνταστο και ευρυματικό τρόπο παρουσίασης.

marita_f.jpg