Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17

Την εβδομάδα από 13 Φεβρουαρίου 2017 έως 17 Φεβρουαρίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Καρύδα Αγ. Α΄, Κοντού Ειρ. Β1, Κουκουνάρη Α. Β2, Καρυστιανός Αγ. Γ΄, Αρμένης Θ. Δ΄, Χαλού Αρ. Ε1 , Καστάνου Δ. Ε2, Τσουκάρης Ν. Στ΄.

Εικαστικό Θέατρο Κούκλας

Με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων του σχολείου πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 17 Απριλίου 2013, στο χώρο της Βιβλιοθήκης που μεταμορφώθηκε κατάλληλα, στις  7 το απόγευμα  παράσταση  εικαστικού παραμυθιού με ηθοποιό και κούκλες «Η Γαϊδουρώ» από το Εικαστικό Θέατρο Κούκλας ΠΡΑΣΣΕΙΝ ΑΛΟΓΑ. Τα παιδιά απόλαυσαν το μαγικό κόσμο του παραμυθιού με ένα δημιουργικό, ευφάνταστο και ευρυματικό τρόπο παρουσίασης.

marita.jpg