Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17

Την εβδομάδα από 9 Ιανουαρίου 2017 έως 13 Ιανουαρίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Στεφανιάς Αντ. Α΄, Ζιγλή Χρυσ. Β1΄, Τσαουσάι Χριστ. Β2΄, Σαραντινός Μιχ. Γ΄, Βολικάκης Απ. Δ΄, Τσιρώνη Β. Ε1΄, Ματσάγγος Αγ. Ε2' ,  Παπαχρήστου Μ. Στ΄.

Την εβδομάδα από 19 Δεκεμβρίου 2016 έως  23 Δεκεμβρίου 2016 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Πέπας Α. Δ , Πυργούση Γ. Γ΄, Παπαθανασίαου Μ. Στ΄, Λυμπέρης Φ. Β2, Μωραίτη Ν. Ε1, Ανδρεάδης Γ. Ε2, Γιαννούλης Σ. Β1, Παπαλεξοπούλου Δ. Α.

Διαβάστε περισσότερα: Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17

Εικαστικό Θέατρο Κούκλας

Με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων του σχολείου πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 17 Απριλίου 2013, στο χώρο της Βιβλιοθήκης που μεταμορφώθηκε κατάλληλα, στις  7 το απόγευμα  παράσταση  εικαστικού παραμυθιού με ηθοποιό και κούκλες «Η Γαϊδουρώ» από το Εικαστικό Θέατρο Κούκλας ΠΡΑΣΣΕΙΝ ΑΛΟΓΑ. Τα παιδιά απόλαυσαν το μαγικό κόσμο του παραμυθιού με ένα δημιουργικό, ευφάνταστο και ευρυματικό τρόπο παρουσίασης.

xouli_1.jpg