Την εβδομάδα από 5 Φεβρουαρίου 2018 έως 9 Φεβρουαρίου 2018 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Πάσσας Παν. Α1, Παπαθανασίου Μ.  Α2, Καρύδα Αγ. Β  Ζιγλή Χρ.  Γ1,Διακογεωργάκη Αγ. Γ2, Μουζήθρα Δεσ.  Δ, Ξενάκης Νικ.  Ε, Καρυστιανός Άγγ. Στ1,Ματσάγκος Αγγ. Στ2.

Σύσταση Μαθητικού Συμβουλίου 2017-18

Στις 14 Νοεμβρίου 2017 έγινε η πρώτη συνεδρίαση του μαθητικού συμβουλίου του σχολείου μας μετά τις εκλογές. Σ΄αυτή τη συνεδρίαση τα εκλεγμένα μέλη ψήφισαν για τη θέση του προέδρου, αντιπροέδρου, γραμματέα και ταμία. Τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

Πρόεδρος : Σεζένιας Νίκος Στ΄τάξη,

Αντιπρόεδρος: Γλύκας Κων/νος Ε΄τάξη,

Γραμματέας: Φουρνάρη Αγγελική Ε΄τάξη,

Ταμίας: Κωνσταντάκη Παναγιώτα Δ΄τάξη και

Τακτικά μέλη: Λούπι Άλντο, Ισκής Κων/νος, Τσαμπλάκου Μιχαέλα Στ΄τάξη, Καίτη Μαρκέλλα, Ντεντάι Πέτρος, Ε΄τάξη, Σαραντινός Μιχαήλ - Άγγελος, Μουζήθρα Δέσποινα Δ΄τάξη.

Αναπληρωματικά μέλη θα είναι: Φλάμου Δωρωθέα Στ΄τάξη, Τζούμας Ανδρέας Ε΄τάξη και Προμπονάς Νίκος Δ΄τάξη.

Τα παιδιά θα συνεχίσουν και φέτος να βοηθούν στην επιτήρηση στα διαλείμματα κάνοντας εφημερίες έτσι ώστε να αποφεύγονται τα ατυχήματα ή οι τσακωμοί. Ορίστηκαν οι μαθητές που θα είναι υπεύθυνοι για κάθε διάλειμμα και ο σχετικός πίνακας θα αναρτηθεί στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου. Η επόμενη συνάντηση του μαθητικού συμβουλίου προγραμματίστηκε για την επόμενη Τρίτη 21 Νοεμβρίου 2017.

sebel.jpg