Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για τη χορηγία έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων καθώς και για την παράθεση αποχαιρετηστήριου δείπνου  σε εκπαιδευτικούς και παιδιά συνεχίζοντας την παράδοση για δεκαετίες . Επίσης ευχαριστεί  ιδιαίτερα και τις εκδόσεις ΕΝΤΥΠΟ για τη χορηγία έκδοσης της Πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

Σύσταση Μαθητικού Συμβουλίου 2017-18

Στις 14 Νοεμβρίου 2017 έγινε η πρώτη συνεδρίαση του μαθητικού συμβουλίου του σχολείου μας μετά τις εκλογές. Σ΄αυτή τη συνεδρίαση τα εκλεγμένα μέλη ψήφισαν για τη θέση του προέδρου, αντιπροέδρου, γραμματέα και ταμία. Τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

Πρόεδρος : Σεζένιας Νίκος Στ΄τάξη,

Αντιπρόεδρος: Γλύκας Κων/νος Ε΄τάξη,

Γραμματέας: Φουρνάρη Αγγελική Ε΄τάξη,

Ταμίας: Κωνσταντάκη Παναγιώτα Δ΄τάξη και

Τακτικά μέλη: Λούπι Άλντο, Ισκής Κων/νος, Τσαμπλάκου Μιχαέλα Στ΄τάξη, Καίτη Μαρκέλλα, Ντεντάι Πέτρος, Ε΄τάξη, Σαραντινός Μιχαήλ - Άγγελος, Μουζήθρα Δέσποινα Δ΄τάξη.

Αναπληρωματικά μέλη θα είναι: Φλάμου Δωρωθέα Στ΄τάξη, Τζούμας Ανδρέας Ε΄τάξη και Προμπονάς Νίκος Δ΄τάξη.

Τα παιδιά θα συνεχίσουν και φέτος να βοηθούν στην επιτήρηση στα διαλείμματα κάνοντας εφημερίες έτσι ώστε να αποφεύγονται τα ατυχήματα ή οι τσακωμοί. Ορίστηκαν οι μαθητές που θα είναι υπεύθυνοι για κάθε διάλειμμα και ο σχετικός πίνακας θα αναρτηθεί στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου. Η επόμενη συνάντηση του μαθητικού συμβουλίου προγραμματίστηκε για την επόμενη Τρίτη 21 Νοεμβρίου 2017.

asasa.jpg