Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17

Την εβδομάδα από 29 Μαϊου 2017 έως 2 Ιουνίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Ξηρός Χ.Α, Φαράκλα Ι. Β1, Λυμπέρης Φ. Β2, Παπασταματίου Ε. Γ, Μαiστράλης Φ. Δ, Καρυστιανός Ε.Ε1, Χαβιάρα Ειρ. Ε2, Τετώνη Ι. Στ΄.

ΕΚΘΕΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΕΤΑΩ

ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ
Η εκδήλωση υλοποιείται  για την καλλιέργεια της φιλαναγνωσίας στα παιδιά αλλά και για την ενίσχυση της Σχολικής μας Βιβλιοθήκης. Η πατρότητα της ιδέας ανήκει στα μέλη του Σχολικού Συμβουλίου του σχολείου μας τα οποία επιμελήθηκαν και την οργάνωσή της.
ΕΚΘΕΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ
Την Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή 24,25 και 26 Μαΐου 2017 από τις 11:30 πμ έως τις 1:15 μμ  θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα βιβλιοθήκης του σχολείου μας Έκθεση Παιδικού Βιβλίου .
ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Την Τετάρτη 24 Μαΐου 2017 θα επισκεφθεί το σχολείο μας η δασκάλα και συγγραφέας Βροχαρίδου Ανατολή και θα παρουσιάσει το βιβλίο της στα παιδιά της Α΄τάξης στις 11:30 πμ.

Την Πέμπτη 25 Μαΐου 2017 θα επισκεφθεί το σχολείο μας ο συγγραφέας παιδικών βιβλίων Μανδηλαράς Φίλιππος και θα συνεργαστεί  τα παιδιά της Γ΄ τάξης στις 10:00 πμ στα πλαίσια της δημιουργικής γραφής.

Την Παρασκευή 26 Μαΐου 2017 η συγγραφέας Φαφαλιού Μαρία θα συναντήσει στις 11:00 πμ τα παιδιά της Β1 και Β2 τάξης και θα παρουσιάσει τα βιβλία της.

marita.jpg