Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για τη χορηγία έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων καθώς και για την παράθεση αποχαιρετηστήριου δείπνου  σε εκπαιδευτικούς και παιδιά συνεχίζοντας την παράδοση για δεκαετίες . Επίσης ευχαριστεί  ιδιαίτερα και τις εκδόσεις ΕΝΤΥΠΟ για τη χορηγία έκδοσης της Πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

Αποτελέσματα εκλογών για το Σχολικό Συμβούλιο 16-17

Την Παρασκευή 28 Νοεμβρίου 2016 έγιναν στο σχολείο μας οι εκλογές για το νέο μαθητικό συμβούλιο. Πρόκειται για ένα θεσμό που ξεκίνησε στο σχολείο  με αφορμή τη συμμετοχή μας στο Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus plus “Big issues in small hands” και συνεχίζεται και μετά την ολοκλήρωση του προγράμματος αφού κρίθηκε ως μια καλή πρακτική για το χώρο της Α/θμιας εκπ/σης. Οι μαθητές, αν και σε μικρή ηλικία, έδειξαν ότι μπορούν να διαχειριστούν με την ανάλογε ωριμότητα θέματα που αφορούν τη ζωή τους στο σχολικό περιβάλλον.

Στις φετινές εκλογές εκλέχτηκαν οι παρακάτω μαθητές:
Καλίτση Αργυρώ  Στ΄τάξη
Μαργώνης κων/νος  Στ΄τάξη
Νέος Παντελής  Στ΄τάξη
Σπάρταλη Μαρία   Στ΄τάξη
Κατολέων Αγγελος   Στ΄τάξη  (αναπληρωματικός)
Χαβιάρα Ειρήνη  Ε΄ τάξη
Καράβας Γιάννης  Ε΄ τάξη
Καρυστιανός Βαγγέλης  Ε΄ τάξη
Ματσάγκος Άγγγελος   Ε΄ τάξη
Τσαμπλάκου Μιχαέλα   Ε΄ τάξη  (αναπληρωματική)
Τελλή  Άννα    Δ΄ τάξη
Τσουκάρης Πέτρος  Δ΄ τάξη
Φλάμος Αντώνης  Δ΄ τάξη
Καράβα Έφη    Δ΄ τάξη    (αναπληρωματική)
Την επόμενη εβδομάδα τα μέλη του συμβουλίου θα έχουν την πρώτη τους συνεδρίαση με σκοπό να συσταθούν σε  σώμα.

velali.jpg