Την εβδομάδα από 5 Φεβρουαρίου 2018 έως 9 Φεβρουαρίου 2018 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Πάσσας Παν. Α1, Παπαθανασίου Μ.  Α2, Καρύδα Αγ. Β  Ζιγλή Χρ.  Γ1,Διακογεωργάκη Αγ. Γ2, Μουζήθρα Δεσ.  Δ, Ξενάκης Νικ.  Ε, Καρυστιανός Άγγ. Στ1,Ματσάγκος Αγγ. Στ2.

Αισθητικές παρεμβάσεις στην αυλή

Με πρωτοβουλία του Σχολικού Συμβουλίου και με την επιμέλεια της υπεύθυνης για τη λειτουργία του, εκπαιδευτικού Αγγλικών του σχολείου μας, Μπαχά Αντ. ζωντάνεψαν με νέα χρώματα τα τσιμέντινα τραπεζοκαθίσματα της βορινής αυλής του.Η εκπαιδευτικός και τα παιδιά αφιέρωσαν αρκετές ώρες δουλειάς, ώστε να ζωηρέψουν τα χρώματα στα επιτραπέζια παιχνίδια και στη διακόσμηση που υπήρχε. Αξίζουν συγχαρητήρια για τον κόπο και το χρόνο που αφιέρωσαν, ώστε να ομορφύνει περισσότερο η αυλή του σχολείου μας. Η δράση αυτή αποτελεί φωτεινό παράδειγμα συνεργασίας και εθελοντικής προσφοράς για το "κοινό μας σπίτι" το 1ο Δημοτικό Σχολείο Βροντάδου,το οποίο φέτος συμπληρώνει 100 χρόνια προσφοράς στην εκπαίδευση.

b1foyts.jpg