Την εβδομάδα από 9 Οκτωβρίου 2017 έως 13 Οκτωβρίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Α1: Κουδής Νίκος, Α2: Κοντογιάννης Θανάσης, Β: Στραβελάκης Άγγελος, Γ1: Αλιμπεάι Γκαμπριέλα, Γ2: Τσαουσάι Χριστίνα, Δ: Μουζήθρα Δέσποινα, Ε: Πετρόπουλος Φίλιππος, Στ1: Τσιρώνη Βούλα, Στ2: Στραβελάκης Νίκος.

Διαβάστε περισσότερα: Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17-18

Αισθητικές παρεμβάσεις στην αυλή

Με πρωτοβουλία του Σχολικού Συμβουλίου και με την επιμέλεια της υπεύθυνης για τη λειτουργία του, εκπαιδευτικού Αγγλικών του σχολείου μας, Μπαχά Αντ. ζωντάνεψαν με νέα χρώματα τα τσιμέντινα τραπεζοκαθίσματα της βορινής αυλής του.Η εκπαιδευτικός και τα παιδιά αφιέρωσαν αρκετές ώρες δουλειάς, ώστε να ζωηρέψουν τα χρώματα στα επιτραπέζια παιχνίδια και στη διακόσμηση που υπήρχε. Αξίζουν συγχαρητήρια για τον κόπο και το χρόνο που αφιέρωσαν, ώστε να ομορφύνει περισσότερο η αυλή του σχολείου μας. Η δράση αυτή αποτελεί φωτεινό παράδειγμα συνεργασίας και εθελοντικής προσφοράς για το "κοινό μας σπίτι" το 1ο Δημοτικό Σχολείο Βροντάδου,το οποίο φέτος συμπληρώνει 100 χρόνια προσφοράς στην εκπαίδευση.

xouli_1.jpg