Εκλογές για τη ανάδειξη Σχολικού Συμβουλίου 2019_20

start stop bwd fwd

Την Παρασκευή 8 Νοεμβρίου 2019, έγιναν οι εκλογές για το μαθητικό συμβούλιο του σχολείου μας. Στις εκλογές ψήφισαν τα παιδιά της Δ΄, Ε΄και Στ΄τάξης , αφού πρώτα άκουσαν τους υποψήφιους για το συμβούλιο μαθητές/τριες να εκθέτουν τα επιχειρήματα τους και να οργανώνουν με αφίσες και συνθήματα τον προεκλογικό τους αγώνα. Στο φετινό μαθητικό συμβούλιο εκλέχθηκαν οι παρακάτω μαθητές/τριες:

Μούτου Ειρήνη, Ρεβίνθη Μαρία, Τελλή Αγγελική από την Δ΄τάξη.

Φαράκλα Ιουλία, Φαράκλας Στέφανος, Τσαουσάι Χριστίνα και Πασβάντης Αλέξανδρος από την Ε΄τάξη.

Καρυστιανός Άγγελος, Προμπονάς Νίκος, Δαμηλάκη Μαρία και Μουζήθρα Δέσποινα από την Στ΄τάξη.

Επίσης εκλέχθηκαν αναπληρωματικά μέλη από κάθε τάξη:

Λούπη Αλέσιο Δ΄τάξη

Μαμουνή Ελπίδα Ε΄τάξη

Μιχαηλίδης Νίκος  Στ΄ τάξη

Τις επόμενες μέρες τα εκλεγμένα μέλη θα συνεδριάσουν για να συγκροτήσουν το προεδρείο του συμβουλίου.

kyriaki_1.jpg