Αγαπητοί γονείς στον πίνακα που ακολουθεί αποτυπώνεται η δυνατότητα τακτικής ενημέρωσης σας από το εκπαιδευτικό προσωπικό. Σημειώνεται ότι η  συλλογική ενημέρωση των γονέων κάθε τάξης θα γίνεται από τις 12:30 μμ έως 1 :15 μμ

Διαβάστε περισσότερα: Τακτική ενημέρωση γονέων 2018-19

541960

Ας παίξουμε τους μεγάλους

Την Παρασκευή 15 Ιουνίου 2018 και ώρα 7:30 μμ πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη εδώ και δεκαετίες αποχαιρετηστήρια γιορτή της έκτης τάξης, στο θεατράκι  του σχολείου μας. Τα παιδιά παρουσίασαν το έργο "Ας παίξουμε τους μεγάλους" του Αντώνη Δελώνη καθηγητή στο Παιδαγωγικό Τμήμα Θεσσαλίας σε διασκευή της εκπαιδευτικού θεατρικής αγωγής του σχολείου μας Ανδριάνας Μαίστρου. Η παράσταση ήταν προιόν συνεργασίας των εκπαιδευτικών των τάξεων Κουφοπαντελή Λάμπρου και Νιαμονιτάκη Μαρίας καθώς και των εκπαιδευτικών ειδικοτήτων Νίκου Μαχαιρά μουσικής, Γιώργου Γεροντίδη εικαστικών, Ανδριάνας Μαίστρου θεατρικής αγωγής και Αντωνίας Μπαχά Αγγλικών ρύθμιση ήχου.Όμως τον καταλυτικό ρόλο της προσπάθειας ανέλαβαν τα παιδιά, τα οποία κατάφεραν πραγματικά να παίξουν τους μεγάλους και να κερδίσουν το κοινό με τις υποκρίτικές τους ικανότητες, το ταλέντο τους, το ήθος τους καταφέρνοντας να περάσουν πλούσια κοινωνικά μηνύματα και να μας εντυπωσιάσουν. Είχαμε το "υλικό" και το τολμήσαμε! Μπράβο παιδιά !! Να συνεχίσετε να είστε παιδιά και να "παίζετε" μόνο τους μεγάλους.

xouli_1.jpg