Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για τη χορηγία έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων καθώς και για την παράθεση αποχαιρετηστήριου δείπνου  σε εκπαιδευτικούς και παιδιά συνεχίζοντας την παράδοση για δεκαετίες . Επίσης ευχαριστεί  ιδιαίτερα και τις εκδόσεις ΕΝΤΥΠΟ για τη χορηγία έκδοσης της Πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

Ας παίξουμε τους μεγάλους

Την Παρασκευή 15 Ιουνίου 2018 και ώρα 7:30 μμ πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη εδώ και δεκαετίες αποχαιρετηστήρια γιορτή της έκτης τάξης, στο θεατράκι  του σχολείου μας. Τα παιδιά παρουσίασαν το έργο "Ας παίξουμε τους μεγάλους" του Αντώνη Δελώνη καθηγητή στο Παιδαγωγικό Τμήμα Θεσσαλίας σε διασκευή της εκπαιδευτικού θεατρικής αγωγής του σχολείου μας Ανδριάνας Μαίστρου. Η παράσταση ήταν προιόν συνεργασίας των εκπαιδευτικών των τάξεων Κουφοπαντελή Λάμπρου και Νιαμονιτάκη Μαρίας καθώς και των εκπαιδευτικών ειδικοτήτων Νίκου Μαχαιρά μουσικής, Γιώργου Γεροντίδη εικαστικών, Ανδριάνας Μαίστρου θεατρικής αγωγής και Αντωνίας Μπαχά Αγγλικών ρύθμιση ήχου.Όμως τον καταλυτικό ρόλο της προσπάθειας ανέλαβαν τα παιδιά, τα οποία κατάφεραν πραγματικά να παίξουν τους μεγάλους και να κερδίσουν το κοινό με τις υποκρίτικές τους ικανότητες, το ταλέντο τους, το ήθος τους καταφέρνοντας να περάσουν πλούσια κοινωνικά μηνύματα και να μας εντυπωσιάσουν. Είχαμε το "υλικό" και το τολμήσαμε! Μπράβο παιδιά !! Να συνεχίσετε να είστε παιδιά και να "παίζετε" μόνο τους μεγάλους.

xouli_1.jpg