Μαθαίνω να τρέφομαι σωστά τάξη Δ΄

Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για τη χορηγία έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων καθώς και για την παράθεση αποχαιρετηστήριου δείπνου  σε εκπαιδευτικούς και παιδιά συνεχίζοντας την παράδοση για δεκαετίες . Επίσης ευχαριστεί  ιδιαίτερα και τις εκδόσεις ΕΝΤΥΠΟ για τη χορηγία έκδοσης της Πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

Μαθαίνω να τρέφομαι σωστά τάξη Δ΄

Την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2018 στην αίθουσα του Ολοήμερου τα παιδιά της Δ΄τάξης με τη βοήθεια της κ. Στέλλας Παιδούση παρασκεύασαν κουλουράκια με βάση το ελαιόλαδο, στα πλαίσια του μαθήματος της Γλώσσας " Μαγειρεύουμε με ελαιόλαδο". Ζύμωσαν , φούρνισαν και στο τέλος μαζί με το δάσκαλό τους κ.  Βασίλη Βελαλή γεύτηκαν παραδοσιακά κουλουράκια με αγνό ελαιόλαδο. Ευχαριστούμε πολύ την κ. Παιδούση για τη συμβολή της , σε αυτήν την διαφορετική και ωραία εμπειρία που έζησαν τα παιδιά της τάξης.

kyriaki_1.jpg