Μαθαίνω να τρέφομαι σωστά τάξη Δ΄

Την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2018 στην αίθουσα του Ολοήμερου τα παιδιά της Δ΄τάξης με τη βοήθεια της κ. Στέλλας Παιδούση παρασκεύασαν κουλουράκια με βάση το ελαιόλαδο, στα πλαίσια του μαθήματος της Γλώσσας " Μαγειρεύουμε με ελαιόλαδο". Ζύμωσαν , φούρνισαν και στο τέλος μαζί με το δάσκαλό τους κ.  Βασίλη Βελαλή γεύτηκαν παραδοσιακά κουλουράκια με αγνό ελαιόλαδο. Ευχαριστούμε πολύ την κ. Παιδούση για τη συμβολή της , σε αυτήν την διαφορετική και ωραία εμπειρία που έζησαν τα παιδιά της τάξης.

marita.jpg