Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για τη χορηγία έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων καθώς και για την παράθεση αποχαιρετηστήριου δείπνου  σε εκπαιδευτικούς και παιδιά συνεχίζοντας την παράδοση για δεκαετίες . Επίσης ευχαριστεί  ιδιαίτερα και τις εκδόσεις ΕΝΤΥΠΟ για τη χορηγία έκδοσης της Πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

Μαστίχα υποβρύχιο

Την Παρασκευή 26 Μαΐου επισκέφθηκε το σχολείο μας η συγγραφέας παιδικών βιβλίων, Μαρία Φαφαλιού, μετά από πρόσκληση που της απευθύναμε, με αφορμή την τριήμερη έκθεση  βιβλίου. Τα παιδιά των Β1 και  Β2 τάξεων είχαν την ευκαιρία να την ακούσουν, να παρουσιάζει ( με τον δικό της μοναδικό, θεατρικό τρόπο) τα έργα της, " Μαστίχα υποβρύχιο" και  "Γλυκόξινη αγάπη" αντίστοιχα. Παράλληλα είχαν την ευκαιρία να ακούνε ήχους των παραμυθιών από αυτοσχέδια όργανα! Ήχους, όπως της βροντής, της βροχής, των κυμάτων κ.ά. Πριν φύγει, η Μαρία Φαφαλιού δώρισε στη σχολική μας βιβλιοθήκη ένα ακόμη αντίτυπο του έργου της " Μαστίχα υποβρύχιο"... Την ευχαριστούμε και της ευχόμαστε καλή, δημιουργική συνέχεια!!

xouli_1.jpg