Την εβδομάδα από 2 Οκτωβρίου 2017 έως 6 Οκτωβρίου  2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Α1: Σκυριώτη Μαρία, Α2: Ξηρού Σοφία , Β: Στεφανιάς Αντώνης, Γ1: Μπαχά Άννα - Μαρία, Γ2: Φαράκλας Στέφανος, Δ: Κωνσταντάκη Παναγιώτα, Ε: Αρμενάκης Σταμάτης, Στ1: Ψωμάκης Αντώνης, Στ2: Ανδρεάδης Γεώργιος.

Ευχαριστήριο για την Έκθεση Βιβλίου 2017

Η Σχολική Κοινότητα νιώθει την ανάγκη να ευχαριστήσει όσους βοήθησαν ώστε να λειτουργήσει με επιτυχία η Έκθεση Βιβλίου που οργάνωσε το σχολείο μας. Συγκεκριμένα  τους συγγραφείς παιδικών βιβλίων Μανδηλαρά Φ., Βροχαρίδου Αν. και Φαφαλιού Μ. που με προθυμία επισκέφθηκαν το σχολείο κατά τη διάρκεια της Έκθεσης Βιβλίου και συνεργάστηκαν με τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς , σε μια προσπάθεια καλλιέργειας της φιλαναγνωσίας. Επίσης ευχαριστεί τους εκπαιδευτικούς αλλά και το προσωπικό του σχολείου μας που υποστήριξαν με τη δράση τους και τη συμμετοχή τους την Έκθεση Βιβλίου αλλά και τις παράλληλες δραστηριότητες. Ιδιαιτέρως την εκπαιδευτικό Αγγλικών του σχολείου μας Μπαχά Αντωνία και  τη σχολική βοηθό Κουκουλάκη Μαριάνα οι οποίες είχαν το συντονισμό και την οργάνωση της Έκθεσης.

marita_f.jpg