Την εβδομάδα από 2 Οκτωβρίου 2017 έως 6 Οκτωβρίου  2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Α1: Σκυριώτη Μαρία, Α2: Ξηρού Σοφία , Β: Στεφανιάς Αντώνης, Γ1: Μπαχά Άννα - Μαρία, Γ2: Φαράκλας Στέφανος, Δ: Κωνσταντάκη Παναγιώτα, Ε: Αρμενάκης Σταμάτης, Στ1: Ψωμάκης Αντώνης, Στ2: Ανδρεάδης Γεώργιος.

Στ τάξη στη Βουλή των Ελλήνων

Τα παιδιά της Στ΄τάξης ταξίδεψαν μέχρι την Αθήνα και  επισκέφθηκαν και φέτος τη Βουλή των Ελλήνων την Παρασκευή 12 Μαΐου 2017. Παράλληλα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικά προγράμματα στο "Πλανητάριο" και στο "Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού". Επίσης επισκέφτηκαν το Λόφο της Ακρόπολης, το Μουσείο της Ακρόπολης και το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Γουλανδρή. Τα παιδιά συνόδευσαν οι δασκάλες Νιαμονιτάκη Μαρία και Γαρούφα Ευαγγελία αλλά και αρκετοί γονείς τους που υποστήριξαν το έργο τους και για αυτό τους ευχαριστούμε.

marita_f.jpg