Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17

Την εβδομάδα από 29 Μαϊου 2017 έως 2 Ιουνίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Ξηρός Χ.Α, Φαράκλα Ι. Β1, Λυμπέρης Φ. Β2, Παπασταματίου Ε. Γ, Μαiστράλης Φ. Δ, Καρυστιανός Ε.Ε1, Χαβιάρα Ειρ. Ε2, Τετώνη Ι. Στ΄.

Στ τάξη στη Βουλή των Ελλήνων

Τα παιδιά της Στ΄τάξης ταξίδεψαν μέχρι την Αθήνα και  επισκέφθηκαν και φέτος τη Βουλή των Ελλήνων την Παρασκευή 12 Μαΐου 2017. Παράλληλα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικά προγράμματα στο "Πλανητάριο" και στο "Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού". Επίσης επισκέφτηκαν το Λόφο της Ακρόπολης, το Μουσείο της Ακρόπολης και το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Γουλανδρή. Τα παιδιά συνόδευσαν οι δασκάλες Νιαμονιτάκη Μαρία και Γαρούφα Ευαγγελία αλλά και αρκετοί γονείς τους που υποστήριξαν το έργο τους και για αυτό τους ευχαριστούμε.

sebel.jpg