Την εβδομάδα από 2 Οκτωβρίου 2017 έως 6 Οκτωβρίου  2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Α1: Σκυριώτη Μαρία, Α2: Ξηρού Σοφία , Β: Στεφανιάς Αντώνης, Γ1: Μπαχά Άννα - Μαρία, Γ2: Φαράκλας Στέφανος, Δ: Κωνσταντάκη Παναγιώτα, Ε: Αρμενάκης Σταμάτης, Στ1: Ψωμάκης Αντώνης, Στ2: Ανδρεάδης Γεώργιος.

Εκπαιδευτική επίσκεψη Α΄& Γ΄τάξεων Μάης 2017

Την Πέμπτη 11/5/17 τα παιδιά της  Α΄ και Γ΄ τάξης επισκέφτηκαν με πρωτοβουλία των δασκάλων τους  τη βιοτεχνία παστελιού «Το πατροπαράδοτο» στο Νεχώρι και το μοναστήρι του Αγίου Μηνά. Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν. Γεύτηκαν το νόστιμο παστέλι και λουκούμι, εντυπωσιάστηκαν με τους χώρους του μοναστηριού. Άκουσαν με προσοχή τα λόγια της ξενάγησης από τον κύριο Βασίλη και ξαπόστασαν στη δροσερή, γεμάτη λουλούδια αυλή του μοναστηριού.

sebel.jpg