Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17

Την εβδομάδα από 29 Μαϊου 2017 έως 2 Ιουνίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Ξηρός Χ.Α, Φαράκλα Ι. Β1, Λυμπέρης Φ. Β2, Παπασταματίου Ε. Γ, Μαiστράλης Φ. Δ, Καρυστιανός Ε.Ε1, Χαβιάρα Ειρ. Ε2, Τετώνη Ι. Στ΄.

Εκπαιδευτική επίσκεψη Α΄& Γ΄τάξεων Μάης 2017

Την Πέμπτη 11/5/17 τα παιδιά της  Α΄ και Γ΄ τάξης επισκέφτηκαν με πρωτοβουλία των δασκάλων τους  τη βιοτεχνία παστελιού «Το πατροπαράδοτο» στο Νεχώρι και το μοναστήρι του Αγίου Μηνά. Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν. Γεύτηκαν το νόστιμο παστέλι και λουκούμι, εντυπωσιάστηκαν με τους χώρους του μοναστηριού. Άκουσαν με προσοχή τα λόγια της ξενάγησης από τον κύριο Βασίλη και ξαπόστασαν στη δροσερή, γεμάτη λουλούδια αυλή του μοναστηριού.

velali.jpg