Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για τη χορηγία έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων καθώς και για την παράθεση αποχαιρετηστήριου δείπνου  σε εκπαιδευτικούς και παιδιά συνεχίζοντας την παράδοση για δεκαετίες . Επίσης ευχαριστεί  ιδιαίτερα και τις εκδόσεις ΕΝΤΥΠΟ για τη χορηγία έκδοσης της Πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

Επίσκεψη 1ου Νηπιαγωγείου Βροντάδου 2017

Στα πλαίσια εφαρμογής του προγράμματος: " Ομαλή Μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό" επισκέφθηκαν το σχολείο μας σε δύο διαφορετικές μέρες τα παιδιά του 1ου Νηπιαγωγείου Βροντάδου μαζί με τις δασκάλες τους. Γνώρισαν και ξεναγήθηκαν στους χώρους του νέου σχολείου τους, έκαναν μάθημα μαζί με τα παιδιά της Α΄τάξης. Ενδιαφέρουσα ήταν η συνάντησή τους με τα παιδιά της Στ΄ του σχολείου μας τα οποία φέτος θα το αποχαιρετίσουν. Βρέθηκαν μαζί και φωτογραφήθηκαν  στην αίθουσα της Στ΄τάξης.

asasa.jpg