Την εβδομάδα από 8 Ιανουαρίου 2018 έως 12 Ιανουαρίου 2018 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Παντελόγλου Σ. Α1, Μποστάν Μ.  Α2, Πολίτη Αν.  Β, Βαβυλουσάκης Ι. Γ1, Τσέτσερη Μ. Γ2, Καββάδα Θ. Δ, Αρμένης Θ.  Ε, Οικονόμου Θ. Στ1,Φλάμου Δ.   Στ2.

Επίσκεψη στο Μουσείο Μαστίχας Δ΄& Στ΄τάξεις

Την Τετάρτη 26 Απιρλίου 2017 επισκεφθήκαμε  μαζί με την Δ΄τάξη το Μουσείο Μαστίχας. Παρακολουθήσαμε το πρόγραμμα " Παίζοντας τότε και σήμερα" και στο τέλος του εκπαιδευτικού μέρους, φτιάξαμε από πηλό μερικά παιχνίδια. Αργότερα πήγαμε στο κυλικείο του Μουσείου όπου εκεί υπήρχαν πολλά προιόντα μαστίχας. Έπειτα ξεναγηθήκαμε στο Μουσείο και είδαμε μια παρουσίαση σχετικά με αυτήν. Είδαμε επίσης πολλές μηχανές με τα προιόντα της μαστίχας. Θα σας συμβουλεύαμε να το επισκεφθείτε κι εσείς το συντομότερο. Παπαχρήστου Μ. & Καλλίτση Υρ.

sebel.jpg