Ευχαριστήριο προς το Δήμο Χίου και τις υπηρεσίες του

Η εκπαιδευτική κοινότητα ευχαριστεί ιδιαιτέρως τις υπηρεσίες του Δήμου Χίου, (Σχολική Επιτροπή, Τεχνική Υπηρεσία, Υπηρεσία Καθαριότητας) για τις παρεμβάσεις στο σχολείο μας μεσούσης της πανδημίας.
Συγκεκριμένα:
Τεχνική υπηρεσία : επίστρωση τμήματος βόρειας αυλής, επισκευή τοιχίου, επίστρωση ράμπας, τοποθέτηση κάγκελων, τοποθέτηση καναλιού οροφής, εγκατάσταση προκάτ τουαλετών για ΑΜΕΑ,τοποθέτηση δεξαμενής νερού στην οροφή, παρεμβάσεις στην αίθουσα κυλικείου ώστε να δημοπρατηθεί άμεσα.
Σχολική επιτροπή: εξοπλισμός Σχολικής Βιβλιοθήκης με βιβλία και ηλεκτρονικό εξοπλισμό, μάσκες για μαθητές και εκπαιδευτικούς.
Υπηρεσία καθαριότητας πρασίνου: τοποθέτηση αυτόματου ποτίσματος στον κήπο του σχολείου.
Επειδή οι υπηρεσίες δεν είναι ανώνυμες θέλουμε να ευχαριστήσουμε τα πρόσωπα που βοήθησαν να γίνουν όλες αυτές οι παρεμβάσεις στο σχολείο μας. Συγκεκριμένα:
Τεχνική Υπηρεσία: τις κυρίες Αμύγδαλου και Φυτούση
Σχολική Επιτροπή: τον πρόεδρο κύριο Κ. Καρατζά για το έντονο ενδιαφέρον του τις αμέτρητες επικοινωνίες ακόμη και μέσα στο καλοκαίρι που τα σχολεία είναι κλειστά, τους υπαλλήλους Τούμπο Γ. , Καλόγερο Π. καθώς επίσης και τις κυρίες Ψύλλου, Κυριακώδη και Μανωλάκη.
Υπηρεσία Καθαριότητας και Πρασίνου: την κυρία Καλίκη Σ.
Για τη Σχολική κοινότητα
Παντελίδης Γεώργιος