Γιορτή 25ης Μαρτίου 2014

Τη Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014 το σχολείο μας τίμησε με γιορτή και κατάθεση στεφάνων την επέτειο , από την έναρξη της επανάστασης του 1821. Το πρωί της ημέρας τα παιδιά των δυο τμημάτων της Ε΄τάξης, στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΦΟΒ. παρουσίασαν στο σύνολο της εκπαιδευτικής μας κοινότητας, μουσικοκινητικά δρώμενα και το χρονικό των ιστορικών γεγονότων. Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι δάσκαλοι των τάξεων Μανάρας Ι. και Κοκκίνου Δ. με την υποστήριξη των εκπαιδευτικών Αναστασάκη Η. και Μπαχά Αντ. Τη φωτογράφηση υλοποίησε η εκπαιδευτικός Κολλιά Β. και τη βιντεοσκόπηση ο εκπαιδευτικός Μανάρας Δ. Ακολούθως πραγματοποιήθηκε κατάθεση στεφάνου στο μνημείο πεσόντων που βρίσκεται στην πλατεία του ΦΟΒ. Την Τρίτη 25 Μαρτίου 2014, η σημαιοφόρος και οι παραστάτες παρακολούθησαν την δοξολογία στον Καθεδρικό Ναό του Αγίου Γεωργίου και στη συνέχεια μαζί με τα άλλα παιδιά έλαβαν μέρος στην παρέλαση, που πραγματοποιήθηκε στον παραλιακό δρόμο του Βροντάδου.

velali.jpg