Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17

Την εβδομάδα από 29 Μαϊου 2017 έως 2 Ιουνίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Ξηρός Χ.Α, Φαράκλα Ι. Β1, Λυμπέρης Φ. Β2, Παπασταματίου Ε. Γ, Μαiστράλης Φ. Δ, Καρυστιανός Ε.Ε1, Χαβιάρα Ειρ. Ε2, Τετώνη Ι. Στ΄.

Ομαλή Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο 2017

Στα πλαίσια εφαρμογής του προγράμματος : " Ομαλή Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο" τα παιδιά της Στ΄τάξης με πρωτοβουλία της δασκάλας του επισκέφθηκαν το Γυμνάσιο Βροντάδου την Τετάρτη 3 Μαΐου 2017. Εκεί ξεναγήθηκαν στους χώρου του και παρακολούθησαν μέρος του εκπαιδευτικού προγράμματος. Παράλληλα αποτύπωσαν τις σκέψεις τους πριν και μετά την επίσκεψη στο νέο τους σχολείο. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στους γονείς των παιδιών που βοήθησαν στην μεταφορά των παιδιών.

b1foyts.jpg