Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για τη χορηγία έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων καθώς και για την παράθεση αποχαιρετηστήριου δείπνου  σε εκπαιδευτικούς και παιδιά συνεχίζοντας την παράδοση για δεκαετίες . Επίσης ευχαριστεί  ιδιαίτερα και τις εκδόσεις ΕΝΤΥΠΟ για τη χορηγία έκδοσης της Πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

Ομαλή Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο 2017

Στα πλαίσια εφαρμογής του προγράμματος : " Ομαλή Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο" τα παιδιά της Στ΄τάξης με πρωτοβουλία της δασκάλας του επισκέφθηκαν το Γυμνάσιο Βροντάδου την Τετάρτη 3 Μαΐου 2017. Εκεί ξεναγήθηκαν στους χώρου του και παρακολούθησαν μέρος του εκπαιδευτικού προγράμματος. Παράλληλα αποτύπωσαν τις σκέψεις τους πριν και μετά την επίσκεψη στο νέο τους σχολείο. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στους γονείς των παιδιών που βοήθησαν στην μεταφορά των παιδιών.

sebel.jpg