Γ1& Β΄τάξεις στο ΚΠΕ Ομηρούπολης 2018

Την Πέμπτη 26 Απριλίου 2018 τα παιδιά της Β΄και Γ1΄τάξης μαζί με τις δασκάλες τους Πίττα Άρτ και Κόλλια Β και το Δ/ντή του σχολείου Παντελίδη Γ., υπεύθυνο του μαθήματος της Ευέλικτης Ζώνης, επισκέφθηκαν το ΚΠΕ Ομηρούπολης στην Κλειδού. Εκεί με την εμψύχωση του  μέλους της Παιδαγωγικής Ομάδας του ΚΠΕ κας Μαρκέλλας Δημίδου παρακολούθησαν το περιβαλλοντικό πρόγραμμα " Η Κλειδού Ανθίζει Ακόμη". Η  δράση αυτή συνδέεται και πραγματοποιείται στα πλαίσια του περιβαλλοντικού προγράμματος που υλοποιούν και οι δύο τάξεις με θέμα τα φυτά του  τόπου μας και της αυλής του σχολείου τις ώρες της Ευέλικτης Ζώνης. Οι εμπειρίες ήταν μοναδικές για όλους . Βέβαια  βοήθησε σ' αυτό ο καιρός και  το ανοιξιάτικο τοπίο της Κλειδούς.

asasa.jpg