Γ1& Β΄τάξεις στο ΚΠΕ Ομηρούπολης 2018

Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για τη χορηγία έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων καθώς και για την παράθεση αποχαιρετηστήριου δείπνου  σε εκπαιδευτικούς και παιδιά συνεχίζοντας την παράδοση για δεκαετίες . Επίσης ευχαριστεί  ιδιαίτερα και τις εκδόσεις ΕΝΤΥΠΟ για τη χορηγία έκδοσης της Πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

Γ1& Β΄τάξεις στο ΚΠΕ Ομηρούπολης 2018

Την Πέμπτη 26 Απριλίου 2018 τα παιδιά της Β΄και Γ1΄τάξης μαζί με τις δασκάλες τους Πίττα Άρτ και Κόλλια Β και το Δ/ντή του σχολείου Παντελίδη Γ., υπεύθυνο του μαθήματος της Ευέλικτης Ζώνης, επισκέφθηκαν το ΚΠΕ Ομηρούπολης στην Κλειδού. Εκεί με την εμψύχωση του  μέλους της Παιδαγωγικής Ομάδας του ΚΠΕ κας Μαρκέλλας Δημίδου παρακολούθησαν το περιβαλλοντικό πρόγραμμα " Η Κλειδού Ανθίζει Ακόμη". Η  δράση αυτή συνδέεται και πραγματοποιείται στα πλαίσια του περιβαλλοντικού προγράμματος που υλοποιούν και οι δύο τάξεις με θέμα τα φυτά του  τόπου μας και της αυλής του σχολείου τις ώρες της Ευέλικτης Ζώνης. Οι εμπειρίες ήταν μοναδικές για όλους . Βέβαια  βοήθησε σ' αυτό ο καιρός και  το ανοιξιάτικο τοπίο της Κλειδούς.

asasa.jpg