Βικιπαίδεια

Αναζήτησε:

Την εβδομάδα από 9 Οκτωβρίου 2017 έως 13 Οκτωβρίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Α1: Κουδής Νίκος, Α2: Κοντογιάννης Θανάσης, Β: Στραβελάκης Άγγελος, Γ1: Αλιμπεάι Γκαμπριέλα, Γ2: Τσαουσάι Χριστίνα, Δ: Μουζήθρα Δέσποινα, Ε: Πετρόπουλος Φίλιππος, Στ1: Τσιρώνη Βούλα, Στ2: Στραβελάκης Νίκος.

Διαβάστε περισσότερα: Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17-18

ΚΕΝΤΡΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΧΙΟΥ

Παρέχει ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσίες σε γυναίκες που υφίστανται βία (σωματική, λεκτική, οικονομική, εμπορία και διακίνηση, βιασμός κ.α), σε γυναίκες άνεργες, μονογονείς, ΑΜΕΑ, πρόσφυγες ή μετανάστριες.Παρεχόμενες Υπηρεσίες: Ψυχολογική Υποστήριξη: ενίσχυση της αυτοεικόνας, της αυτοεκτίμησης και γενικότερα ενδυνάμωση των γυναικών. Κοινωνική Στήριξη: πληροφόρηση για επιδόματα, έκδοση βιβλιάριου απορίας, προώθηση σε κοινωνικές υπηρεσίες για τρόφιμα ή είδη ένδυσης, συνοδείες κ.α Εργασιακή Συμβουλευτική: ανάπτυξη δεξιοτήτων αναζήτησης εργασίας, δημιουργία βιογραφικού, προετοιμασία για συνέντευξη, πραγματοποίηση εργαστηρίων εργασιακής συμβουλευτικής κ.α Νομική Συμβουλευτική: ενημέρωση για δικαιώματα αναφορικά με ζητήματα νομικής φύσεως.

Όλες υπηρεσίες καλύπτονται από το ΑΠΟΡΡΗΤΟ της συμβουλευτικής.

Το Κέντρο λειτουργεί από Δευτέρα έως Παρασκευή 8:00π.μ – 16:00μ.μ

Στοιχεία επικοινωνίας: τηλ.: 2271350040, Fax: 2271350010,

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ,

facebook: Κέντρο Συμβουλευτικής Γυναικών Δήμου Χίου