Βικιπαίδεια

Αναζήτησε:

Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων για τη χορηγία έκδοσης του Αναμνηστικού Αποφοίτων καθώς και για την παράθεση αποχαιρετηστήριου δείπνου  σε εκπαιδευτικούς και παιδιά συνεχίζοντας την παράδοση για δεκαετίες . Επίσης ευχαριστεί  ιδιαίτερα και τις εκδόσεις ΕΝΤΥΠΟ για τη χορηγία έκδοσης της Πρόσκλησης της Γιορτής Λήξης του σχολείου μας.

ΚΕΝΤΡΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΧΙΟΥ

Παρέχει ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσίες σε γυναίκες που υφίστανται βία (σωματική, λεκτική, οικονομική, εμπορία και διακίνηση, βιασμός κ.α), σε γυναίκες άνεργες, μονογονείς, ΑΜΕΑ, πρόσφυγες ή μετανάστριες.Παρεχόμενες Υπηρεσίες: Ψυχολογική Υποστήριξη: ενίσχυση της αυτοεικόνας, της αυτοεκτίμησης και γενικότερα ενδυνάμωση των γυναικών. Κοινωνική Στήριξη: πληροφόρηση για επιδόματα, έκδοση βιβλιάριου απορίας, προώθηση σε κοινωνικές υπηρεσίες για τρόφιμα ή είδη ένδυσης, συνοδείες κ.α Εργασιακή Συμβουλευτική: ανάπτυξη δεξιοτήτων αναζήτησης εργασίας, δημιουργία βιογραφικού, προετοιμασία για συνέντευξη, πραγματοποίηση εργαστηρίων εργασιακής συμβουλευτικής κ.α Νομική Συμβουλευτική: ενημέρωση για δικαιώματα αναφορικά με ζητήματα νομικής φύσεως.

Όλες υπηρεσίες καλύπτονται από το ΑΠΟΡΡΗΤΟ της συμβουλευτικής.

Το Κέντρο λειτουργεί από Δευτέρα έως Παρασκευή 8:00π.μ – 16:00μ.μ

Στοιχεία επικοινωνίας: τηλ.: 2271350040, Fax: 2271350010,

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ,

facebook: Κέντρο Συμβουλευτικής Γυναικών Δήμου Χίου