Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17

Την εβδομάδα από 29 Μαϊου 2017 έως 2 Ιουνίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Ξηρός Χ.Α, Φαράκλα Ι. Β1, Λυμπέρης Φ. Β2, Παπασταματίου Ε. Γ, Μαiστράλης Φ. Δ, Καρυστιανός Ε.Ε1, Χαβιάρα Ειρ. Ε2, Τετώνη Ι. Στ΄.

Βικιπαίδεια

Αναζήτησε:

Ευχαριστήριο στο Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς

Η εκπαιδευτική κοινότητα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Βροντάδου εκφράζει τις θερμότατες ευχαριστίες στο Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς  για τη δωρεά του βιβλίου του Χ. Μπουλιώτη « Ένα κορίτσι φτερουγίζει στον Κεραμεικό …» προς ενίσχυση της σχολικής της βιβλιοθήκης. Τέτοιες πρωτοβουλίες αξίζουν τον έπαινο όλων μας , γιατί πέραν των άλλων λαμβάνουν χώρα σε δύσκολες  εποχές όπου οι σχολικές μας βιβλιοθήκες κυριολεκτικά «διψούν» για βιβλία.

asasa.jpg