Βικιπαίδεια

Αναζήτησε:

Την εβδομάδα από 9 Οκτωβρίου 2017 έως 13 Οκτωβρίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Α1: Κουδής Νίκος, Α2: Κοντογιάννης Θανάσης, Β: Στραβελάκης Άγγελος, Γ1: Αλιμπεάι Γκαμπριέλα, Γ2: Τσαουσάι Χριστίνα, Δ: Μουζήθρα Δέσποινα, Ε: Πετρόπουλος Φίλιππος, Στ1: Τσιρώνη Βούλα, Στ2: Στραβελάκης Νίκος.

Διαβάστε περισσότερα: Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17-18

Ευχαριστήριο στο Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς

Η εκπαιδευτική κοινότητα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Βροντάδου εκφράζει τις θερμότατες ευχαριστίες στο Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς  για τη δωρεά του βιβλίου του Χ. Μπουλιώτη « Ένα κορίτσι φτερουγίζει στον Κεραμεικό …» προς ενίσχυση της σχολικής της βιβλιοθήκης. Τέτοιες πρωτοβουλίες αξίζουν τον έπαινο όλων μας , γιατί πέραν των άλλων λαμβάνουν χώρα σε δύσκολες  εποχές όπου οι σχολικές μας βιβλιοθήκες κυριολεκτικά «διψούν» για βιβλία.

xouli_1.jpg