Βράβευση μαθητών/τριων 2016-17

Την εβδομάδα από 29 Μαϊου 2017 έως 2 Ιουνίου 2017 βραβεύτηκαν τα παιδιά: Ξηρός Χ.Α, Φαράκλα Ι. Β1, Λυμπέρης Φ. Β2, Παπασταματίου Ε. Γ, Μαiστράλης Φ. Δ, Καρυστιανός Ε.Ε1, Χαβιάρα Ειρ. Ε2, Τετώνη Ι. Στ΄.

Βικιπαίδεια

Αναζήτησε:

Παραδοσιακά Γλυκά

Αγαπητοί γονείς , σας ενημερώνουμε ότι  το σχολείο μας προτίθεται να οργανώσει Χριστουγεννιάτικο Παζάρι με παραδοσιακά γλυκά  των εορτών  στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος που υλοποιεί ( Erasmus+). Τα έσοδα θα διατεθούν για φιλανθρωπικούς σκοπούς. Όσοι γονείς επιθυμούν μπορούν να παρασκευάσουν παραδοσιακά γλυκά σε λογικές  ποσότητες και τα παιδιά θα τα συσκευάσουν κατάλληλα στο σχολείο, ώστε να πουληθούν. Χρήσιμο θα ήταν να μας δίνετε και τη συνταγή σε κείμενο με την οποία παρασκευάστηκαν τα γλυκά.
Δηλώστε τη συμμετοχή σας στο δάσκαλο της τάξης του παιδιού σας έως την Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2015.

Με εκτίμηση ο Σύλλογος Διδασκόντων

velali.jpg