Σημαντική ενημέρωση για τη μετακίνηση των παιδιών

Αγαπητοί γονείς, μετά τα μέτρα περιορισμού των μετακινήσεων θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για τη μεταφορά των παιδιών σας από και προς στο σχολείο από τη Δευτέρα 9/11/2020 είναι απαραίτητο να έχετε για κάθε παιδί το έντυπο " Βεβαίωση κυκλοφορίας  Ανήλικου μαθητή/τριας" υπογεγραμμένο από το Δ/ντή καθώς επίσης να έχετε αποστείλει στο 13033 sms με κωδικό 4. Σήμερα Παρασκευή 6/1/2020 αναζητήστε στην σχολική τσάντα των παιδιών αυτό το έντυπο, συμπληρώστε σ΄αυτό τις ώρες προσέλευσης και αποχώρησης καθώς και την ακριβή διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας.
Τέλος θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι ομαδικές ενημερωτικές συναντήσεις των γονέων και κηδεμόνων από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μέχρι τη λήξη των περιοριστικών μέτρων δεν θα πραγματοποιούνται. Γι αυτό θα έχετε λεπτομερέστερη ενημέρωση από τους εκπαιδευτικούς.

marita_f.jpg